Αποτελέσματα Ε3 27ης βδομάδας 2018

Ιουλίου 10, 2018 826

Η άψογη φιλοξενία από τον διοργανωτή ΟΑ ΣΗΤΕΙΑΣ έπαιξε καθοριστικό παράγοντα στην επιτυχημένη διοργάνωση της δεύτερης και τελευταίας φάσης του 4ου Ενωσιακού Πρωταθλήματος που διεξήχθη το Σάββατο 7 και την Κυριακή 8 Ιουλίου 2018.

Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 40 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Κρήτη για τις κατηγορίες Αγόρια – Κορίτσια κάτω των 14 ετών.

Οι νικητές και οι συμμετοχές ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

Αγόρια κάτω των 14 ετών (29 συμμετοχές): Την 1η θέση πήρε ο Σφυράκης Νικόλαος του ΑΟ ΛΑΤΩ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ο οποίος νίκησε στον τελικό τον Μανδαλενάκη Αναστάση του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ με σκορ 62, 60. Την 3η θέση πήραν οι αθλητές Κοκκινάκης Γιώργος του ΟΑ ΣΟΥΔΑΣ και Αλεξανδρίδης Ιωάννης του ΑΟ ΛΑΤΩ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

Κορίτσια κάτω των 14 ετών (11 συμμετοχές): Την 1η θέση πήρε η Κοντολαιμάκη Μαρία του ΑΟ ΛΑΤΩ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ η οποία νίκησε στον τελικό την Νταμπακάκη Χρυσή του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ με σκορ 61, 60. Την 3η θέση πήραν οι αθλήτριες Λαμπράκη Εβελίνα του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ και Αλμπάντη Άννα του ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

Το επόμενο Ενωσιακό Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο φάσεις, η πρώτη στις 29-30 Σεπτεμβρίου στα Χανιά για τις κατηγορίες Αγόρια – Κορίτσια κάτω των 12 και 16 ετών, ενώ η δεύτερη στις 6-7 Οκτωβρίου στο Ρέθυμνο για τις κατηγορίες Αγόρια – Κορίτσια κάτω των 14 ετών.